Share This Post

Manga

Urodziny Wydawnictwa Hanami

Urodziny Wydawnictwa Hanami

Urodziny Hanami

W sierpniu Hanami obchodziło swoje urodziny. Z tej okazji sporo sklepów internetowych oraz stacjonarnych wprowadziło promocję na tytuły tego wydawnictwa. Czy udało się Wam coś “złowić”? Ja załapałam się dosłownie na ostatnią chwilę! Oto nowe nabytki:

  • Odległa dzielnica Jiro Taniguchi. Czterystostronicowa (!) jednotomówka autora słynnego Ikara. Po raz pierwszy wydana w 1998 roku. Nagrodzona w roku 2003 na festiwalu w Angouleme.
Okładka: przód i tył

Okładka: przód i tył.

Taniguchi słynie ponoć z akcentowania szczegółów na swych obrazach. Rzeczywiście, przeglądając pobieżnie mangę, znalazłam parę takich kadrów, ale całość raczej nie jest przesadnie nastawiona na detale.

W przykładowych kadrach widać skłonność autora do drobiazgowości w rysowaniu świata: każde źdźbło trawy, listeczki czy tekstury fasady budynków. Taniguchi robi też zbliżenia przedstawiające mimikę twarzy i pokazuje detale (takie jak choćby but ślizgający się po ulicy).

  • Dwutomowy Solanin Inio Asano. Manga ta wydawana była w odcinkach w latach 2005-2006 na łamach magazynu Weekly Young Sunday. Recenzję możecie przeczytać tutaj.

Okładka: przód i tył

Rysunki są w porządku, chociaż troszkę nie przepadam za takim “żabim” sposobem rysowania postaci. Stylistyka taka od razu nasuwa mi skojarzenia z postaciami z zespołu Gorillaz 😛 i nie żebym coś miała do zespołu (moim zdaniem robią świetną muzykę), ale po prostu nie lubię takiej grafiki 😛

Półeczka Hanami po ostatnich zakupach troszkę urosła, ale wciąż jest na niej miejsce. Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się tam Monster w całości. Ot, takie marzenie 😉

Nawiasem mówiąc, Wydawnictwo Hanami wydaje bardzo ładne mangi. Są duże, czytelne, mają ładne okładki i kolorowe wkładki. A Monster to już całkiem mnie zachwyca tym, że wszystkie 9 tomów położonych obok siebie tworzy całość układanki 🙂

Wszystkich zasmuconych, którzy przegapili urodziny Hanami, pragnę pocieszyć, że wciąż w Komiksiarnia.pl można nabyć promocyjne egzemplarze (niestety poza wspomnianym MonsteremMushishi i Sagą Winlandzką).

Share This Post

Leave a Reply